משלוח עד הבית חינם! 100% אחריות – לא אהבת? לא שילמת! שירות לקוחות - 03-652-8787

למה נוצר אקנה

על ידי Amir Rubinstein Collaborator 06 אוקטובר , 2019

למה נוצר אקנה

בעברית הם מכונים "פצעי בגרות" אבל השם מטעה, מכיוון שאקנה, אותם פצעים המופיעים בכל מקום בגוף בו ישנן בלוטות חלב רבות, מופיעה גם בגילאים מאוחרים בהרבה מתקופת הנעורים הסוערת.

פצעוני האקנה נגרמים כתוצאה מהפרשת יתר של שומנים מבלוטות החלב, שביחד עם תאי עור מתים יוצרים מעין פקק הסותם את זקיקי השערות. בצורה זו נוצרת סביבה נוחה מאד לחיידק האקנה ותגובת הגוף להתרבותו היא דלקת בזקיק השערה שיכולה להתבטא בקומודונים, מה שמכונה "ראשים שחורים" או פצעים דלקתיים מעל ומתחת לעור (חצ'קון בשפה היום-יומית).

בגילאים צעירים האקנה הוא אקנה הורמונלי המופיעה בתפזורת על כל שטח הפנים וכן קיים גם אקנה בגב, ובגילאים מבוגרים האקנה יופיע בעיקר סביב הפה והסנטר.

אחד הגורמים העיקריים להופעת אקנה בגיל בוגר הוא שינויים הורמונליים. בגיל ההתבגרות זהו הגורם המרכזי היות וזהו הגיל שבו מתרחשים תהליכים רבים, אולם גם בגיל מבוגר יותר ישנם שינויים הורמונליים כמו בתקופה שלפני קבלת המחזור, נטילת גלולות, טיפולי פוריות, בזמן הריון או בתקופת הנקה.

גם סיום מחזור הווסת והתחלת גיל המעבר יוצרים שינויים הורמונליים שמשפיעים לא רק על תופעות כמו גלי חום או עצבנות, אלא גם יכולים לגרום להופעת אקנה.

אקנה הוכחה כמתפרצת גם בתקופות של מתח נפשי, ולכן אין להתפלא כשמגלים פצעונים בתקופות של לחץ בעבודה, קושי בשילוב קריירה ומשפחה, גירושין או מצוקה אישית.

גורמים נוספים המשפיעים על הופעת פצעוני אקנה הם תזונה לקויה, בעיקר אצל אנשים שעורם מגיב בצורה רגישה יותר לצריכת מזונות מסוימים, נטייה גנטית  ושימוש במוצרי טיפוח שומניים או עשירים מדי היוצרים אטימה של הנקבוביות.

לעיתים האדם עצמו גורם להתפשטות האקנה בפניו על ידי כך שהוא מחטט בפצעים ומביא להתפשטות חיידק האקנה, או מנסה להלחם בפצעונים על ידי ניקיון יתר של העור בצורה אגרסיבית שרק פוגע בעור עוד יותר.

ולבסוף, ישנן גם תרופות, כמו סטרואידים, שתופעת הלוואי שלהן היא התפרצות של אקנה.

כיצד נלחמים באקנה?

ישנם כמובן טיפולים רפואיים בעזרת תרופות, אך הבעיה היא שרבות מהן כוללות תופעות לוואי לא נעימות או מזיקות.

אפשר להיעזר בטיפולים קוסמטיים אבל יש סיכון שטיפול אגרסיבי מדי ישאיר צלקות, וככל שאדם מבוגר יותר כך יכולת הריפוי של צלקות קטנה יותר, והתוצאות מאכזבות.

הדרך להתמודד עם בעיית האקנה בגיל מבוגר היא בטיפול עדין שאינו מזיק לעור שמסביב.

אחד הפתרונות המצויינים לעור שמן עם נטייה לפצעונים בגילאים השונים היא שימוש במסיכת הבוץ הנוזלית של פרומיס.

מדובר במסיכה המותאמת במיוחד לאנשים עסוקים שאין להם יותר מדי זמן להשקיע – מכיוון שהיא מנקה ומטהרת את העור בחמש דקות בלבד.

המסיכה מכילה תערובת צמחי מרפא לטיהור העור, לצד תמצית אלוורה ללחות,  שמן חוחובה למרקם פנים חלק ובוץ עשיר מים המלח שסופח עודפי שומן ומסיר תאי עור מתים ומשמש כפילינג טבעי המעודד את זרימת הדם בעור, ובכך נמנע היווצרות ראשים שחורים ופצעונים.

המסיכה במרקם נוזלי, היא קלה למריחה והסרה, נשטפת בקלות ומשאירה עור חלק וזוהר.

מעכשיו אין צורך לכסות פצעונים בשכבת קונסילר ומייק אפ עבה שרק יוצרת מראה קפוא, כשאפשר להתמודד עם הבעיה בצורה נעימה ובריאה.

 אקנה

 

 

 

Amir Rubinstein Collaborator
Amir Rubinstein Collaborator

כותב


להשארת תגובה

תגובות יעברו אישור לפני פירסום


גם ב בלוג

עור יבש בחורף
עור יבש בחורף

על ידי Amir Rubinstein Collaborator 23 נובמבר , 2019

ביומיום עור הפנים שלנו בנוי עם שכבה שומנית האוגרת את הלחות. בחורף שילוב של גורמים כמו יובש באוויר, טמפרטורות נמוכות, רחצה במים חמים כדי להתחמם, מזגנים, רדיאטורים ומפזרי חום, מעלימים את הלחות שבעור ומשאירים אותנו עם עור פנים יבש, מחוספס, מגרד ולא נעים.

קרא את כל הכתבה ›

איך לשמור על עור הפנים בקיץ?
איך לשמור על עור הפנים בקיץ?

על ידי Amir Rubinstein Collaborator 15 אוגוסט , 2019

PROMISE  הבטחה לקיץ של עור נפלא!

הקיץ הישראלי חוף הים, חופשת הקיץ של הילדים, ארטיקים, בגדים קצרים, הרבה בילויים בחוץ, הרבה אכילה בחוץ של דברים מפנקים. נשמע חלום. אולי לנו כן, לעור הפנים שלנו, ממש לא.

קרא את כל הכתבה ›

איך להשיג עור זוהר
איך להשיג עור זוהר

על ידי Amir Rubinstein Collaborator 24 יוני , 2019

בדיוק בשביל אורך החיים העמוס הזה נועדה מסיכת LIQUICK של "פרומיס" שמבטיחה לנקות ולטהר את העור בחמש דקות בלבד,. בניגוד למסכות הכבדות של פעם, כבר לא צריך להסתובב בבית במסכות מכבידות או להמנע מלגעת בשום דבר ואפשר להיות מוכנות ליציאה במהירות שיא

קרא את כל הכתבה ›